VELIKONOČNÍ BERÁNEK ZDE: MY CHEMICAL ROMANCE

20. dubna 2011 v 0:06 | Roru&Rofuru, Red Insomniac |  temný stín
Tohle je prosím oficiální článek na stránkách Rock for People, kterým nám představují kapelu, která bude jedním z head-linerů letošního festivalu. Když jsme to otevřeli, tak nám málem vypadly oči už u prvních řádků a čím dál jsme se dostávali, tím tragičtější to bylo a tím víc jsme kroutili hlavami, takže abychom si je neukroutili, radši jsme to zglosovali!!!

Mr. Red se předem omlouvá za silně převládající rudou v tomto textu...


Videem k hitovce Na Na Na porazili Gorillaz a Arcade Fire (- to bylo sakra těžký je porazit), pomáhají Japonsku, mají čerstvý singl Planetary a kromě Readingu budou headlinovat i RfP - My Chemical Romance! (...no, to byl skutečně velmi různorodý výčet..až jsem z toho nepochopil zhola nic..)

Mezi impozantní architekturou skladeb Queen a energií punkových Misfits nebo Black Flag (- *Roru zezelenal a začal se dusit* s kým že je to srovnávají??? Že to nemyslí vážně??? - ..kdy MCR něco takovyho nemyslí vážně?? SAMOZŘEJMĚ ŽE VÁŽNĚ!! Gerard je přece ještě víc gay než Fredie!! A jsou stejně PUNK jako Misfits a BF!!!) se podle vlastních slov cítí nejlépe pětičlenná partička MY CHEMICAL ROMANCE. (- pětičlenná.. PĚTIČLENNÁ???!!.. Ten pátej je kdo? Duch Wayovic babičky??) Tato formace z amerického New Jersey, která natřásá (- mě tedy zatím tenhle článek natřásá úplně něčím jiným) pírka hudebním fanouškům po celém světě (to je slovní obrat zase.. ty představy, které to vyvolává..) rovných deset let (*koukne na datum a rok na svém pc* ..deset?? DESET?!?.. Před deseti lety seděl ještě Gerard ve sklepě u rodičů, psal si deníčky a čmáral si do sešitků a v druhý ruce měl Xanax a vodku!), si přijede zopakovat svůj více než vydařený tuzemský debut z roku 2007. (...no nevím zda se to dá pokládat za více než vydařený, ale tak asi věc názoru no..) Kam? Samozřejmě - na červencový Rock for People do Hradce Králové.

Ale rozhodně nepůjde o repliku: (- cože to? To tam jako chtěli původně na podium postavit voskový MCR a zvuk jen pustit jako aby se neřeklo? - ne, nebudou to žádní cosplayeři, ale OPRAVDOVÍ MCR!!!) vloni totiž tito rock´n´rolloví (-Nevím no... Jsem jediný, komu pojem Rock'n'roll vyvolá v hlavě desítky kapel, ale MCR až tak na posledním místě?)kouzelníci s jemnocitem pro vkusné popové melodie (-týýýkraso tenhle přívlastek vytáh dotyčný z které prdele??) uhranuli čtvrtým "celovečerním" (to je to tak dlouhý jo?? - A co když jsem si to pustil ráno? Udělal jsem z toho Celoranní album?) albem Danger Days: The True Lives Of The Fabulous Killjoys.(-Rofuru chce jen tak mimo mísu podotknout, že na krkolomné názvy alb jsou MCR opravdu mistři.) A právě o něj, a samozřejmě starší hitovky, bude opřeno také už nyní netrpělivě očekávané vystoupení My Chemical Romance připadající na pondělí 4. července. (- už nyní jsme netrpělivě očekávali nepotvrzené vystoupení!!Oh yeah!!)

"Po Bullet For My Valentine, Paramore nebo australských Pendulum jde o další jméno, které v posledních letech rozšiřuje pomyslný výklad rocku. (to psal zas kterej jinej expert?!) Při výběru zahraničních kapel se hodně řídíme energií a určitou odvahou kapel pouštět se mimo zavedené hudební vody. My Chemical Romance v tomto ohledu, podobně jako loni Muse, velmi umně spojují rockovou dravost s velmi chytlavou, skoro popovou ´zpěvností´," říká Michal Thomes z Ameba Production. (- spíš bych to podal tak, že "hledali jsme jakou jinou kapelou bychom nalákali co nejvíc lidí, takže jaká jiná naposled vyprodala Wembley? JO! MCR!")

Ostatně to, že My Chemical Romance nejsou sezónní záležitostí, dokazuje tento americký kvartet (a teď už jsou kvartet pozor!!!) nejen konstantním sběrem prestižních u žánrových cen (..prosím, tady naprosto netuším, co tím chtěl dotyčný říci.. -"U žánrové" ceny, neznáš?) a milionovými prodeji svých alb, ale především (a ne nahodilou) čelnou (kobyla je můj dobrý češtin?!) pozicí na programu obřích festivalů od Kalifornie až po britský Reading (- ano, tady se někdo podíval na mapu aby věděl, co je od Readingu nejdál), kde mimochodem zahrají po boku zmíněných Muse. Mimochodem (a jen tak MIMOCHODEM, tenhle článek je totál mimo) - jako jediný interpret dokázali získat dvě ceny na letošních NME Awards (nejlepší neanglická kapela, kde porazili nominované Arcade Fire a Kings Of Leon, a nejlepší video, kde porazili Arcade Fire a Gorillaz). (- tak to Arcade Fire asi nebyli moc nadšený, když jim nějaká EMO kapela natrhla prdel co??? *Roru je jen stále trošku mimo z jedné reportáže a tím natržením prdele nemyslí to co si vy myslíte!!!*)

MY CHEMICAL ROMANCE

Společná záliba v hororových filmech, hudbě a punkové filozofii (- aneb jak slušněji říci, že filozofovali hlavně nad flaškou piva) svedla dohromady pětici kluků z předměstí New Jersey, kteří pak v roce 2001 založili kapelu My Chemical Romance. První singl Skylines and Turnstiles napsali na základě zážitku tragických útoků z 11. září. (..asi sem prostě jenom neznalec a jediné, co se mi vybavuje u tohodle je ten demáč ze sklepa, kde Gerard tahal kočku za ocas.. - chudák vopička, tedy kočička xD) Debutové album I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love vydali už v roce 2002. A okamžitě neušlo zájmu fanoušků. V roce 2004 se skupina vrátila do studia, aby s producentem Howardem Bensonem natočila druhé album Three Cheers For Sweet Regente. ( *Roru fialový z nedostatku kyslíku, hold se při tom smíchu nezvládá nadechnout* ČEHOŽE??? REGENTE??? NÉÉÉÉÉÉÉÉÉ - ANO!!!TY JEDEN REGENTE!!!TY JSI TAK SWEET!!!!.....boze, celá ta léta jsem poslouchal úplně jiné album!!!! -Rofuru cituje wikipedii: "Označení regent se obvykle používá pro dočasného zástupce panovníka v monarchii") Díky velmi úspěšným singlům I'm Not Okay (I Promise), Helena, a The Ghost Of You se alba prodalo přes dva miliony kusů. (Fakt?!?!Takže to kde je REVENGE je fake mi chcete říct?!?!!!!)

A ač velmi dramaticky pojaté toto album bylo (tenhle slovosled je jak z nějakého starého vyprávění o princezně Gerardovi), bylo jen jakousi generálkou pro jejich třetí, velmi temné a bombastické album The Black Parade. (- celá tahle věta je bombasticky krutopřísná - jako celej tenhle článek!!) Koncepční album bylo celé o smrti (- ano, aneb přesně pro EMO kids -NEEEEEE!!!) , jehož hlavní(<-asi tu chybí něco jako "m") hrdinou byl The Patient (Pacient) (-překlad byl naprosto nutný *koulí očima*), který v nemocnici umíral na rakovinu. Jeho multiplatinové prodeje a více než dvouleté světové non stop tour udělalo z My Chemical Romance globální rockovou hvězdu. V roce 2007 zahráli My Chemical Romance i v Praze na Výstavišti (a nebylo to spíš v T-Mobile areně??! Ta se sice nachází na Výstavišti, ale zní to jako by meli koncert třeba vzadu u kolotočů.. -Tak možná tam byl ten skutečný koncert a to ne zrovna vydařené vystoupení, které jsme viděli my, byla asi ta replika!!!). O rok později pak vydali živé CD a DVD s názvem The Black Parade Is Dead.

Další čerstvá dávka muziky (- ano, dávku si tu evidentně někdo dal, a to pořádnou dávku blbosti..) přišla až na podzim 2010, kdy My Chemical Romance vydali své čtvrté studiové album Danger Days: The True Lives Of The Fabulous Killjoys. (kolikrát nám to tu ještě zopakuje?? -Chápej, za prvé to dost natahuje délku článku a za druhé si připadá hrozně chytře!) Opět ho produkoval Rob Cavalo, který stál za úspěchem předchozí studiovky, ale také třeba z (?!) nahrávkami Paramore nebo Green Day. (...C....CO?) Skladba Na Na Na byla pilotním albovým singlem, následována singlovou novinkou Sing. (<- ukázka možných tvarů a sklonění slov obsahujících Sing?) K tomuto singlu vydali My Chemical Romance i speciální verzi, jejíž výtěžek věnovali japonskému Červenému kříži na pomoc obětem ničivého zemětřesení. (To je sice úctyhodné a od nich moc hezké, ale trochu míň slovního kořene "sing" by taky nezaškodilo.. - Haaahahaha :D Díky, Mr. Red :D)
A aby nám to jako nebylo líto, tak tady máme úžasnou krutopřísnou a tvrdáckou-prd'áckou fotku MCR!!!Ou jééé!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Roru Roru | 20. dubna 2011 v 8:30 | Reagovat

Vážně chci vědět, kdo ten článek psal!!!!

2 Winchester Winchester | 20. dubna 2011 v 15:37 | Reagovat

doprdele:D:D:D:D:D:D Sweet Regente...super..a co já to do týhle doby teda poslouchala:D to psal nějakej magor během 5 minut...úchvatný výkon:D tlesky tlesky

3 Roru Roru | 20. dubna 2011 v 16:29 | Reagovat

[2]: také jsme si kladli tuto otázku, cože jsme to do teď poslouchali, jak zmínil Mr.Red tak asi nějaké fake album... :D

4 Zuzu Zuzu | Web | 20. dubna 2011 v 16:51 | Reagovat

Mám nápad... zjistěte autora a pošlete mu link na tohle :D

5 Jaffa Jaffa | 20. dubna 2011 v 17:13 | Reagovat

To spíš ty "úpravy" má na starost nějakej degešák/áci ..

6 Mr. Red Mr. Red | 20. dubna 2011 v 17:23 | Reagovat

[5]:a my snad někdy tvrdili že nejsme?? XDD copak že taková mrzutost?? že by autor?? XDD

7 :DDD :DDD | 20. dubna 2011 v 18:20 | Reagovat

No to nééé :DDDDDDD

8 Pip Pip | 20. dubna 2011 v 18:44 | Reagovat

:D MCR za pochodu (nebo v průběhu článku) pozbývají členů, aneb emo vládne světem, všichni jsme od toho jejich VELICE PODAŘENÉHO minulého koncertu celí žhaví nemohi dospat, jak jsme se těšili na ten POSVÁTNÝ ČTVRTÝ ČERVENEC, kdy zazní povedená rokenrolová náhražka black flag :D:D::DD:D:D:D:D:D

9 Rofuru Rofuru | 20. dubna 2011 v 19:31 | Reagovat

A Rofuru si názvu "Degešák" dokonce cení ^^ Že by kombinace degena s "Depešákama"? To se mi líbí náhodou ^^

10 Kovalka Kovalka | 21. dubna 2011 v 16:25 | Reagovat

No až na to regente mě se zdá že ten článek je náhodou skvělej, nějak vás moc nechápu. A že jsou EMO tam ani jednou není napsaný...

11 Rofuru Rofuru | 21. dubna 2011 v 17:59 | Reagovat

Asi jsme všichni tedy zhulení, nebo tak něco, když tam jen my vidíme ty češtinářské hrůzy (plus skládání vět tak, že se k sobě vlastně ani ty věty nehodí a to už je umění!), nějaké ty členy co si jednou přibudou a jednou tam zase nejsou a je to vlastně jedno, srovnávání s někým naprosto nesrovnatelným (a nepochopte mě špatně, Rofuru je velký MCR fanoušek, nemá nic proti MCR nýbrž proti autorovi článku)..... A tak dále. Inu, proč ne. Jednou to přijít muselo. I Rychlá Rota musí jednou skončit na růžích ^^

12 Čak Čak | 22. dubna 2011 v 12:07 | Reagovat

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

13 Pauline Grint Pauline Grint | E-mail | Web | 10. května 2011 v 18:08 | Reagovat

Regente :D :D :D fakt by se dalo diskutovat, jestli si ta osoba něco nevzala :D a tolikati použití slova sing... nemyslela jsem si, že je to snad možné :D

14 Bou ^^ Bou ^^ | Web | 25. května 2011 v 18:58 | Reagovat

Oy... někdy by mě opravdu zajímalo kdo to psal

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama