Tajemství loňského léta - 1

9. srpna 2010 v 13:21 | Roru&Rofuru |  Tajemství loňského léta
Přátelé...
Dovolujeme si vám představit první experimentální povídku!
Roru & Rofuru jednoho dne napadlo, že by hrozně rádi vytvořili něco pitomého. Ať už jde o pitomost postav, příběhu, psaní nebo autora, je jim to jedno... Alespoň nějakou pitomost by moc rádi zdolali...
A tak se do toho pustili. S odvahou, nadšením a vervou! Doufáme, že jejich plán vyjde! Račte se sami přesvědčit, jak si od počátku vedou. A věřte mi jedno... Tohle je opravdu jen začátek...Vzduchem létalo oblečení. No, víte, jak to vypadá na leteckém dnu? Tak nějak obdobně to teď vypadalo v tomto pokoji. Podlaha už ani nebyla vidět pod tou vrstvou hadrů. Určitě vás teď napadlo, co to je za další šílenou ženskou, jenže to jste se zmýlili.

To se jen jeden zpěvák snaží zabalit na dovolenou. Zaslouženou dovolenou, kterou již pořádně neměl kolik let. Jede s pár přáteli a strašně se těší až si jí užije. Budou v malém motýlku poblíž pláže a všude klid a pohoda, a hlavně žádní fanoušci, paparazzi… Prostě božský klid.

Někde pod tou vrstvou hadrů začal vyzvánět telefon. Jaejoong se otočil a začal přehazovat vrstvy prádla z jedné kupy na druhou, než našel vibrující mobil.

"Halo?" ovšem na druhé straně se ozval už jen pokládající tón. "Ksakru." Podíval se, kdo volal a vytočil číslo zpět.

"No kde seš? Čekám už před barákem! Že ty zase nevíš co všechno si sebou vzít a už balíš třetí kufr?"
Jaejoong se začervenal a podíval se po již dvou zabalených kufrech. Jeho kamarád ho měl skutečně velice prokouknutého.

"Ummm… Jo, jo… Dej mi pět minut! Hned jsem dole!" vyhrkl rychle do telefonu, zmáčkl tlačítko zavěšení hovoru, odhodil ho někam za sebe a pokračoval v balení. Když už se zdálo, že má snad vše, objevil ještě jednu ze svých oblíbených košil, svůj dokonalý svetr a perfektní pár návleků na ruce, které prostě NESMÍ nechat doma. A přesto, že to všechno dohromady zabíralo sotva pár centimetrů čtverečných (až na svetr, který si plánoval vzít, i kdyby ho musel táhnout v ruce), přesto se to do žádného zavazadla už nevešlo. Nedalo se svítit. Otevřel jeden z kufrů a opět se vzduch naplnil textilem, jak se co nejrychleji snažil najít něco, co prostě nebude potřebovat a nahradí to jeho oblíbené kousky.

Nadlidskou rychlostí se mu to podařilo. Kufr vypadal, že každou chvíli praskne, ale byl zapnutý a připravený k přesunu do auta. Dokonce stačilo nechat doma jednu naprosto nepotřebnou věc, a to byla větrovka. Copak v domku na pláži bude potřebovat větrovku? Věčně se bude opalovat v plavkách. Něco tak zbytečného sebou přeci nepotáhne. Pár minut ještě trvalo, než našel telefon, který se nějakou záhadou opět dostal pod hromadu oblečení, které neprošlo jeho výběrovým řízením a konečně popadl své dva velké kufry, dosti objemné příruční zavazadlo, kabelku a kapsičku na doklady, kterou si pověsil kolem krku a vydal se výtahem dolů.

"To byla doba!" zakřičel na něj místo pozdravu jeho nejlepší kamarád Kim Hyun Joong, který ležérně opřený o auto a s dosti pobaveným výrazem sledoval, jak Jaejoong táhne všechny věci a snaží se s kufry zacházet tak, aby se ani jediný kousek uvnitř náhodou nepomačkal.
"Dej to sem…" řekl Kim, když už se dodatečně nabažil tím více-než-zábavným pohledem, popadl jedno z Jaejoongových zavazadel a hodil ho do kufru od auta.

"Opatrně! V tomhle je zrovna většina věcí z dost choulostivýho materiálu…." Ale než stačil vyděšený Jaejoong větu dopovědět, z jeho rukou a ramen zmizela i ostatní zavazadla (kromě stylové kabelky, která mu perfektně šla k pleti) a mačkala se v "úsporném rozmístění" v kufru. Lehce šokovaného Jaejoonga musel Kim odtáhnout od kufru a manuálně ho usadit na místo spolujezdce.

"Tak. Teď jedem pro ty dva. Jestli budou zuřit, že jedeme pozdě, vysvětluješ ty!" oznámil Kim s úsměvem, když se usadil za volant, a mohli se vydat na cestu.

Na místě byli během pěti minut. Kluci již přešlapovali na chodníku, měli jen po jedné cestovní tašce každý. Hned jak uviděli auto zajíždět k nim, začali zběsile mávat. Hero, otevřel okýnko, vystrčil hlavu a také na ně začal mávat.

Hned jak byli u nich, Eunhyuk si změřil Hera vědoucím pohledem a otočil se na Kima.

"Tak kolik?" Kim jen ukázal tři prsty. Junsu se plácnul do čela.

"To sebou táhneš celej svůj šatník ne?" Hero, pokrčil rameny.

"Mám sebou jen pár nezbytných věcí!" začal se hájit, ale to už se všichni tři jeho kamarádi smáli na celé kolo. Jaejoong se urazil a sedl si zpět do auta. Ostatní se po sobě jen podívali, opět se začali smát a šli se také usadit.

"Tedy pánové, už se nemůžu dočkat, to bude jízda! Doufám, že tam budou i nějaký holky!" prohlásil Hyuk. Junsu se na něj jen káravě podíval a Hero se teď pro změnu začal smát.

"Prosim tě, co bys s nima dělal? A navíc, co Donghae?" pronesl, Junsu vyprsknul smíchy a Hyuk se začal červenat.

"Jste oba pitomí!" Teď to byl on, kdo se urazil. A v podobném duchu se vedla konverzace celou cestu do malého motýlku na pobřeží.

"Tak jsme tady!" strčil Kim do Jaejoonga, který už začínal nudou usínat po té, co se Hyuk opět urazil po dalších pár narážkách, Junsuovi se udělalo špatně a Kim ho okřikl že se musí soustředit na řízení. Do široka otevřel oči a prohlídnul si motýlek, před kterým parkovali.

"Nádhera…" vydechl. Rychle otevřel dveře od auta a vyskočil ven. Najednou pocítil prudké ochlazení. Chytil si vlasy, aby mu vítr nerozfoukal účes a dlaní druhé ruky se rychle hladil po paži, aby se zahřál.

"Takhle k večeru tu bývá relativně chladno, pane, měl byste si vzít bundu, ať nenastydnete." Ozval se ženský hlas kousek od auta. Junsu s Hyukem se okamžitě otočili, ale když spatřili dámu, pravděpodobně recepční či pokojskou, která dokonce i ty nejlepší léta má už dávno za sebou, opět vrátili svou pozornost k vytahování (především Jaejoongových) kufrů.

"Vydrž JJ, najdu ti bundu!" zakřičel pak Hyuk, když si všiml, jak byl Jaejoong zaskočen klimatickými podmínkami.

"N-neee!" zavolal Jaejoong, mával rukama a bežel k zadní části auta. Bylo ale pozdě. Hyukovi se podařilo otevřít jeden z kufrů. Logicky sáhl po tom největším, protože on sám by si právě do něj dal bundu. Nenapadlo ho ale, že Jaejoongova logika může fungovat trochu jinak. Během vteřiny se do vzduchu vznesly různě barevné šátky a šály, pár lehkých košil a nějaké to spodní prádlo. Jediné věci, které v kufru zůstaly, bylo na první pohled neodhadnutelné množství párů bot a fén na vlasy.

"Podívej cos udělal! Teď to všechno bude špinavý!" začal Hero hystericky křičet na Eunhyuka. Ten jen pozvedl ruce na obranu, že on nic, on muzikant (občas se mu o tom zdá, že je muzikant, ale vždy se probudí do reality, ve které je jen členem boybandu).

Paní pokojská, či co to vlastně bylo, se začala dusivě smát (no znáte to, když se začne sípavě smát třeba vaše babička). Tak takové komedianty ještě ve svém malém motýlku neměla. Určitě bude ještě sranda. A také nebyla daleko od pravdy, kdyby jen tehdy tušila, co všechno se v jejím motýlku stane a kdo všechno tam bude, tak by včas zavolala nějaké své kamarádky, ať se také pobaví. Ale takhle jim to všechno bude muset jen vyprávět, což už nebude ono...

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hobitek Hobitek | Web | 9. srpna 2010 v 14:15 | Reagovat

Mana [ted zalezeny pod posteli, vite, ta jeho fobie z korejcu] nechape, jak to Jaejoong mohl dokazat!
My kdyz jedeme na dovolenou, musime letat *protoze mana nechce na dovolenou nikam jinam nez do evropy* soukromym letadlem, protoze manovo obleceni zabira deset kufru velikosti mensiho trabanta, dalsi dva jsou plne bot, trinacty kufr zabiraji sminky a pripravky na vlasy a pak taha jeste kytaru a suntak, kdyby ho na dovolene NAAAHODOU osvitila nejaka melodie ....
A ze ja si balim moc obleceni.... :D
Zitra jedeme, a on se bali uz tyden :D

2 Red Insomniac Red Insomniac | 9. srpna 2010 v 17:19 | Reagovat

XDDDDDDDDDDDDDDDDDD dvojčataaaaa!!!!co to jeeeee??!!!:D:D ste do toho dala snad všechny nesmyslný bludy o který sme kdy zakopli ne?!:D:D:D...aiiish to je teda něco zas:D:D
no šup šup pokráčko ještě dnes prosím!:D přece správný stupidní story maj updaty i dvakrát denně ne??:D

3 Roru Roru | 9. srpna 2010 v 17:21 | Reagovat

Ano, budou tam naprosto všechny a ještě něco navíc xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama